Sportivii români au dominat Cupa Campionilor Europeni WUKF. Karateka floresteni au obtinut 20 de medalii!

Românii au cucerit nu mai puţin de 55 de medalii de aur, clubul gazdă, Politehnica Cluj, având cea mai mare zestre, 14 de aur, 7 de argint şi 6 de bronz. Karateteka floresteni – antrenor Adrian Gherman – CS Hayashi Activ – au obtinut 7 medelaii de aur, 6 de argint si 7 de bronz.

La întreceri au luat parte şi numeroşi sportivi din Anglia, Ucraina, Ungaria, Polonia, Malta, Scoţia, Irlanda, Cehia şi Italia, care a avut cel mai bun bilanţ dintre oaspeţi, cu 23 de medalii de aur, 15 de argint şi 15 de bronz.

karate 33

Rezultate:

MASCULIN
Kata Shotokan 15-17 ani Open
1. Mattia Bax (FEKAM Italia)
2. Davide Ippolito (UKS Italia)
3. Alexandru Buterez (CSM Slobozia)

Kata Shotokan peste 18 ani Open
1. Robert Kertesz (CS Politehnica Cluj)
2. Giuseppe Maio (CKI Italia)
3. Graziano Rocco (FEKAM Italia)

Kata Wado+Shorin Ryu 15-17 ani Open
1. Kanishka Amiry (ESKF Anglia)
2. Alexandru Popa (CS Ippon)
3. Victor Tatomir (CS Ippon)

Kata WR+GR+Shorin Ryu peste 18 ani Open
1. Samer Jahar (ESKF Anglia)
2. Tamas Penzes (HWKO Ungaria)
3. George Alexandru (CS Rapid)

Kata Shito Ryu peste 18 ani Open
1. Marco Signorile (FEKAM Italia)
2. Cosmin Stanciu (CS Politehnica Cluj)
3. Maurizio Sala (FEKAM Italia)

Kata Goju Ryu 15-17 ani Open
1. Geandan Omer (CS Baroul Bucureşti)
2. Anton Kozlov (IKA GRB Ucraina)
3. Vlad Dumitru (CS Universitatea Bucureşti)

Kata toate stilurile sub 7 ani -7 kyu
1. David Chiş (CS Elite Martial)
2. Matteo Veronese (CS Ippon)
3. Cătălin Broscoi (CS Karate Club Turda)

Kata toate stilurile 7-8 ani -7 kyu
1. Alex Nădăşanu (CS Politehnica Cluj)
2. Răzvan Sas (CS Politehnica Cluj)
3. Mihai Iftimie (CS Karate Club Turda)

Kata toate stilurile 7-8 ani +6 kyu
1. Mihai Martinesc (Heian Deva)
2. Luca Poteraş (CS Universitatea Bucureşti)
3. Andrei Ghiorghiu (CS Karate Club Turda)

Kata toate stilurile 9-10 ani -7 kyu
1. Sandor Ioo (CS Dojokan Activ)
2. Petru Rareş Popa (CS Sakura Oneşti)
3. Rareş Lungu (CS Kamiza-Do)

Kata toate stilurile 9-10 ani 6-4 kyu, +3 kyu
1. Adrian Chirilă (CS Shinto)
2. Octavian Susanu (CS Sakura Oneşti)
3. Denis Petruşe (CS Shinto)

Kata toate stilurile 11-12 ani -7 kyu
1. Răzvan Pop (CS Hayashi Activ)
2. Tudor Chiorean (CS Hayashi Activ)
3. Alex Recea (CS Hayashi Activ)

Kata toate stilurile 11-12 ani 6-4 kyu
1. Andrew Insula (ESKF Anglia)
2. Robert Trai (CS Hayashi Activ)
3. Marius Tillinger (CS Baroul Bucureşti)

Kata toate stilurile 11-12 ani +3 kyu
1. Sebastian Nuţescu (CS Politehnica Cluj)
2. Simone Vaccari (FEKAM Italia)
3. Victor Kutaba (Heian Deva)

Kata toate stilurile 13-14 ani -7 kyu
1. Emanuele Pirovano (Nihon Karate Italia)
2. Cătălin Ignat (CS Hayashi Activ)
3. Sergiu Dragoş Hanc (CS Vulturul)

Kata toate stilurile 13-14 ani 6-4 kyu
1. Mihai Vezure (CS Universitatea)
2. Vlad Szekely (CS Ippon)
3. Alexandru Roşian (CS Dojokan Activ)

Kata toate stilurile 13-14 ani +3 kyu
1. Niccolo Andrea Carissimo (FEKAM Italia)
2. Kevin Malfasi (UKS Italia)
3. Donato Catalano (FEKAM Italia)

Kata toate stilurile 36-45 aniOpen
1. Lorenzo Bergamaschi (FEKAM Italia)
2. Luca Austa (FEKAM Italia)
3. Claes Christensen (KAD Danemarca)

Kata toate stilurile peste 50 ani Open
1. Soren Helsted (KAD Danemarca)
2. S. Ganeshallingham (SKA Scoţia)
3. Basil Leeshue (SKA Scoţia)

Kata alte stiluri 15-17 ani
1. Matteo Corbetta (UKS Italia)
2. Aleksandr Malenko (IKA GRB Ucraina)
3. Alberto Sanvito (Nihon Karate Italia)

Kata alte stiluri peste 18 ani
1. Luca Austa (FEKAM Italia)
2. Andrei Pancenko (IKA GRB Ukraina)
3. Vitali Gutenko (IKA GRB Ucraina)

Kata BEST 15-17 ani Open: Geandan Omer (CS Baroul Bucureşti)
Kata BEST peste 18 ani Open: Marco Signorile (FEKAM Italia)
Kata BEST Master Open: Lorenzo Bergamaschi (FEKAM Italia)

Kumite Shobu Nihon 7-8 ani Open
1. Alex Nădăşanu (CS Politehnica Cluj)
2. Mihai Martinesc (Heian Deva)
3. Luis Costache (CS Rapid)
3. Cătălin Vădean (CS Budokan-Ryu)

Kumite Shobu Nihon 9-10 ani Open
1. Adrian Chirilă (CS Shinto)
2. Alexandru Adochiţei (CS Rapid)
3. Mădălin Radu (CS Rapid)
3. Adrian Meseşan (CS Tiger Karate)

Kumite Shobu Nihon 11-12 ani -150 cm
1. Alex Recea (CS Hayashi Activ)
2. Bertold Kun (HWKO Ungaria)
3. Andrew Insula (ESKF Anglia)
3. Valerian Derta (CS Budokan-Ryu)

Kumite Shobu Nihon 11-12 ani +150 cm
1. Claudiu Gocan (CS Elite Martial)
2. Flavius Zafiris (CS Universitatea Bucureşti)
3. Christopher Metzner (CS Zanshin)
3. David Voicu (CS Rapid)

Kumite Shobu Nihon 13-14 ani -165 cm
1. Dorin Panescu (CS Budokan-Ryu)
2. Bogdan Botiş (CS Zanshin0
3. Andrei Zaveriuha (IKA GRB Ucraina)
3. Alexandru Roşian (CS Dojokan Activ)

Kumite Shobu Nihon 13-14 years +165 cm
1. Dan Păduraru (C.S. Elite Martial)
2. Gabriel Tohoş (CS Dojokan Activ)
3. Mihai Vezure (CS Universitatea Bucureşti)
3. Bogdan Braica (CS Elite Martial)

Kumite Shobu Sanbon 15-17 ani -60 kg
1. Aleksandr Malenko (IKA GRB Ucraina)
2. Diego Santus (UKS Italia)
3. Szilard Feketics (CS Sakura Tg. Mureş)
3. Victor Tatomir (CS Ippon)

Kumite Shobu Sanbon 15-17 ani -70 kg
1. Radu Popescu (CS Universitatea Bucureşti)
2. Vlad Dumitru (CS Universitatea Bucureşti)
3. Alexandru Popa (CS Ippon)
3. Raffaello Ferrari (UKS Italia)

Kumite Shobu Sanbon 15-17 ani +70 kg
1. Daniel Paşca (CS Zanshin)
2. Florentin Miulescu (CS Rapid)
3. Patric Kuki (CS Zanshin)
3. Răzvan Filip (CS Politehnica Cluj)

Kumite Shobu Sanbon peste 18 ani -65 kg
1. Florin Botez (CS Rapid)
2. Liviu Dodoc (CS Politehnica Cluj)
3. Aleksei Golovko (IKA GRB Ucraina)
3. Vitali Gutenko (IKA GRB Ucraina)

Kumite Shobu Sanbon peste 18 years -75 kg
1. Cristian Pop (CS Politehnica Cluj)
2. Vlad Iorga (CS Rapid)
3. Francesco Ladogana (UKS Italia)
3. George Alexandru (CS Rapid)

Kumite Shobu Sanbon peste 18 ani +75 kg
1. Marin Dumitru (CS Rapid)
2. Vincenzo Zerulo (UKS Italia)
3. Raul Felecan (CS Politehnica Cluj)
3. Tamas Penzes (HWKO Ungaria)

Kumite Shobu Sanbon 36-45 ani Open
1. Florin Ioniţă (CS Sakura Oneşti)
2. Martin McCole (UKF Irlanda)
3. Dmitro Kamorkin (IKA GRB Ucraina)
3. Claes Christensen (KAD Danemarca)

Kumite Shobu Sanbon 46-50 ani,+50 ani Open
1. Rudolf Vancak (CABK Cehia)
2. Basil Leeshue (SKA Scoţia)

Kumite Shobu Ippon 15-17 ani Open
1. Andrew Galea (SKSM Malta)
2. Andrei Giurgiu (CSC Crişan Oradea)
3. Anton Kozlov (IKA GRB Ucraina)
3. Danilo Lisenko (IKA GRB Ucraina)

Kumite Shobu Ippon peste 18 ani Open
1. Răzvan Udrea (CS Hayashi Activ)
2. Pawel Bombolewski (BKA Polonia)
3. Csaba Tunyogi (CS Hayashi Activ)
3. Dragoş – Costin Bulumac (CS Rapid)

Kumite Shobu Ippon 36-45 ani Open
1. Abdoulaye Djida Ndanga (CKI Italia)
2. Dmitro Kamorkin (IKA GRB Ucraina)

Kumite BEST 15-17 ani Open: Radu Popescu (CS Universitatea Bucureşti)
Kumite BEST Master Open: Abdoulaye Djida Ndanga (CKI Italia)

Kata toate stilurile 11-14 ani echipe
1. ESKF Anglia 1
2. CS Universitatea Bucureşti
3. CS Dojokan Activ
3. CS Hayashi Activ

Kata toate stilurile 18-35 ani echipe
1. FEKAM Italia 5
2. FEKAM Italia 7
3. FEKAM Italia 6

Kumite Shobu Sanbon 15-17 ani echipe
1. CS Universitatea Bucureşti
2. C.S. Zanshin
3. C.S. Ippon 1

Kumite Shobu Sanbon 18-35 ani echipe
1. CS Politehnica Cluj
2. UKS Italia 5
3. CS Rapid 3

Kumite Rotation Sanbon 15-17 ani echipe
1. CS Universitatea Bucureşti
2. CS Ippon 2
3. CSM Slobozia

Kumite Rotation Sanbon 18-35 ani echipe
1. CS Rapid 4
2. CS Politehnica Cluj
3. UKS Italia 4

Kumite Rotation Ippon 18-35 ani echipe
1. CS Hayashi Activ

FEMININ
Kata Shotokan 15-17 ani Open
1. Laura Helsted (KAD Danemarca)
2. Marie Wildenrath (KAD Danemarca)
3. Cristina Pădurean (CS Ippon)

Kata Shotokan peste 18 ani Open
1. Ancuţa Raluca Istrate (FEKAM Italia)
2. Paola Quaglia (FEKAM Italia)
3. Camilla Pasteris (UKS Italia)

Kata Wado+Shito Ryu 15-17 ani Open
1. Angela Azzone (FEKAM Italia)
2. Danielle Dunn (AMA Anglia)
3. Dorina Asztalos (HWKO Ungaria)
3. Andreea Ciora (CS Politehnica Cluj)

Kata WR+SR+GR peste 18 ani Open
1. Irene Uccellini (FEKAM Italia)
2. Andra Daniliuc (Heian Deva)
3. Silvia Helici (CS Politehnica Cluj)

Kata Goju Ryu 15-17 ani Open
1. Ioana Matei (CS Rapid)
2. Alice Goddard (ESKF Anglia)
3. Diana Andrei (CS Universitatea Bucureşti)

Kata toate stilurile sub 7 ani-7 kyu
1. Maria Morar (CS Karate Club Turda)
2. Alexia Voicu (Heian Deva)
3. Antonia Nicolae Drăgan (CS Samurai)

Kata toate stilurile 7-8 ani -7 kyu
1. Cristiana Urian (CS Politehnica Cluj)
2. Maia Lupu (CS Ippon)
3. Maria Benţa (CS Hayashi Activ)

Kata toate stilurile 7-8 ani +6 kyu
1. Samira Armenean (CS Ippon)
2. Carmen Tatoiu (Heian Deva)
3. Cassandra Okoye-Kachikwu (ESKF Anglia)

Kata toate stilurile 9-10 ani -7 kyu
1. Valeria Kaşirska (IKA GRB Ucraina)
2. Cristina Grigore (CS Samurai)
3. Cristiana Pintea (CS Politehnica Cluj)

Kata toate stilurile 9-10 ani 6-4 kyu
1. Gabriela Neagu (CS Baroul Bucureşti)
2. Ilinca Pintea (CS Karate Club Turda)
3. Karina Ponomarova (IKA GRB Ucraina)

Kata toate stilurile 11-12 ani -7 kyu
1. Nadia Teir (CS Politehnica Cluj)
2. Lucia Iura (CS Dojokan Activ)
3. Maria Bunuş (CS Dragon-Do)

Kata toate stilurile 11-12 ani 6-4 kyu
1. Flavia Gabriela Mureşan (CS Vulturul)
2. Martina Pini (UKS Italia)
3. Nicole Robustelli (UKS Italia)

Kata toate stilurile 11-12 ani +3 kyu
1. Augusta Bogza (Şcoala de Karate)
2. Emilie Boge (KAD Danemarca)
3. Maria Dinulescu (CS Rapid)

Kata toate stilurile 13-14 ani -7 kyu
1. Maria Vodă (CS Politehnica Cluj)
2. Beatrice Bălăiş (CS Hayashi Activ)
3. Alice Lupşa (CS Tiger Karate)

Kata toate stilurile 13-14 ani 6-4 kyu
1. Luana Vîntu (CS Politehnica Cluj)
2. Aura Vamoş (CS Politehnica Cluj)
3. Aura Crăciun (CS Dojokan Activ)

Kata toate stilurile 13-14 ani +3 kyu
1. Martina Zoccolanti (FEKAM Italia)
2. Diana Urcan (CS Samurai)
3. Stine Skov (KAD Danemarca)

Kata toate stilurile 36-45 ani Open
1. Irene Uccellini (FEKAM Italia)
2. Sara Bolognini (FEKAM Italia)

Kata alte stiluri 15-17 ani
1. Eleonora Mauri (UKS Italia)
2. Nicoletta Tentori (UKS Italia)
3. Mariachiara Perrotta (FEKAM Italia)

Kata alte stiluri peste 18 ani
1. Gloria Bianchi (FEKAM Italia)
2. Sara Bolognini (FEKAM Italia)
3. Elena De Nicolo (FEKAM Italia)

Kata BEST 15-17 ani Open: Angela Azzone (FEKAM Italia)
Kata BEST peste 18 ani Open: Andra Daniliuc (Heian Deva)

Kumite Shobu Nihon 7-8 ani Open
1. Anastasia Filipenko (IKA GRB Ucraina)
2. Irina Maria Mancaş (CS Vulturul)
3. Maia Lupu (CS Ippon)
3. Snejana Tihonova (IKA GRB Ucraina)

Kumite Shobu Nihon 9-10 ani Open
1. Alexia Şerbănescu (CS Rapid)
2. Mara Centea (CS Elite Martial)
3. Paula Ulici (CS Zanshin)
3. Maria Florina Fanea (CS Zanshin)

Kumite Shobu Nihon 11-12 ani -150 cm
1. Bianca-Alexandra Iorga (CS Rapid)
2. Anca Borsovicky (CS Elite Martial)
3. Maria Bunuş (CS Dragon-Do)
3. Georgiana Sălcudean (CS Samurai)

Kumite Shobu Nihon 11-12 ani +150 cm
1. Martina Pini (UKS Italia)
2. Orsolya Kapusi (CS Dragon-Do)
3. Isabel Călăraşu (LPS “Petrache Trişcu”)
3. Sonya Retezan (CS. Shinto)

Kumite Shobu Nihon 13-14 ani -155 cm
1. Aura Crăciun (CS Dojokan Activ)
2. Edingola Eniko Orban (CS Sendo-Ryu)
3. Szilvia Szilagyi (CS Zanshin)
3. Claudia Denisa Roaş (CS Zanshin)

Kumite Shobu Nihon 13-14 ani +155 cm
1. Teodora Alupei (CS Sakura Oneşti)
2. Lavinia Purcel (CS Munţii Apuseni)
3. Elisa Sironi (UKS Italia)
3. Roberta Constantin (CS Rapid)

Kumite Shobu Sanbon 15-17 ani -50 kg
1. Cristina Pădurean (CS Ippon)
2. Denisa Boca (CS Budokan-Ryu)
3. Florina Carafă (Şcoala de Karate Tiger Prundu Bârgăului)
3. Vanessa Corti (UKS Italia)

Kumite Shobu Sanbon 15-17 ani +50 kg
1. Szidonia Szekely (CS Sakura Tg. Mureş)
2. Elisa Roberta Haiduc (CS Sakura Tg. Mureş)
3. Adina Seitz (CS Universitatea Bucureşti)
3. Laura Nan (CS Hayashi Activ)

Kumite Shobu Sanbon peste 18 ani -57 kg
1. Magdalena Teir (CS Politehnica Cluj)
2. Daniela Surdu (CS Rapid)
3. Larisa Brândaş (CSC Crişan Oradea)
3. Linda Keresztes (CS Politehnica Cluj)

Kumite Shobu Sanbon peste 18 ani +57 kg
1. Timea Szasz (CS Politehnica Cluj)
2. Alexandra Corbeanu (CS Politehnica Cluj)
3. Donna Morrison (AMA Anglia)
3. Sabina Beldeanu (CS Universitatea Bucureşti)

Kumite Shobu Ippon 15-17 ani Open
1. Danielle Dunn (AMA Anglia)
2. Adriana Ilie (CS Hayashi Activ)
3. Andreea Lambă (CS Universitatea Bucureşti)
3. Carla Vanea (CS Hayashi Activ)

Kumite Shobu Ippon peste 18 ani Open
1. Iuliana Sulu (CS Rapid)
2. Donna Morrison (AMA Anglia)
3. Larisa Brândaş (CSC Crişan Oradea)
3. Diana Ghic (CS Hayashi Activ)

Kumite BEST 15-17 ani Open: Cristina Pădurean (CS Ippon)
Kumite BEST peste 18 ani Open: Timea Szasz (CS Politehnica Cluj)

Kata toate stilurile 11-14 ani echipe
1. CS Samurai 1
2. CS Hayashi Activ 6
3. CS Dragon-Do 1

Kata toate stilurile 15-17 ani echipe
1. UKS Italia 3
2. KAD Danemarca 1
3. FEKAM Italia 9

Kata toate stilurile 18-35 ani echipe
1. FEKAM Italia 4
2. FEKAM Italia 3
3. FEKAM Italia 2

Kumite Shobu Sanbon 15-17 ani echipe
1. CS Hayashi Activ
2. CS Universitatea Bucureşti

Kumite Shobu Sanbon 18-35 ani echipe
1. CS Rapid 2
2. CS Politehnica Cluj
3. HWKO Ungaria

Kumite Rotation Sanbon 15-17 anin echipe
1. CS Hayashi Activ
2. CS Universitatea Bucureşti

Kumite Rotation Sanbon 18-35 ani echipe
1. CS Politehnica Cluj
2. HWKO Ungaria
3. CS Rapid 5

Kumite Rotation Ippon 18-35 ani echipe
1. CS Hayashi Activ

Sarbatoarea Costumului Popular Romanesc, un eveniment sarbatorit de peste 550 de floresteni

Aproximativ 550 de persoane au participat duminica, 3 noiembrie, la Sarbatoarea Costumului Popular Romanesc, eveniment organizat de catre dl. Florin Buzan-Abrudan in colaborare cu Ioan Oleleu, vicepresedintele Consiliului Judetean Cluj, Parohia Ortodoxa Romana “Sf.Dumitru” Floresti, Societatea ASCOR, Societatea Avram Iancu.

1385847_751983744827215_1529188222_n

La acest inedit eveniment, unic in viata social-culturala a localitatii Floresti, au participat si interpretii de muzica populara Mariana Morcan, Valentin Guia si corul de copii condus de d-na Daciana Andreica (toti au interpretat pricesne), dar si consilierii locali Pop Victor Ticu – viceprimar: Ioan Maja, Luiza Oprea, Julien Muntean, Calin Voda (PSD); Ioachim Vancea, Traian Abrudan, Anca Jakab-Chirca; Dumitru Vanea (PNL).

575732_751983251493931_347025519_n

Fiecare enorias a primit la plecare un cadou spiritual alcatuit dintr-un drapel national de dimensiuni mari si o icoana, ambele sfintite in timpul slujbei.

1391540_751982821493974_564428993_n

Actiunea a reusit sa uneasca oameni de toate categoriile din localitate care au petrecut cele mai frumoase clipe la o liturghie dupa spusele participantilor, iar organizatorii s-au declarat multumiti de cele peste 150 de costume populare prezentate.

C.S.

Angajari prin concurs la Primaria Floresti

Primăria comunei Floreşti organizează concurs pentru ocuparea funcţiei publice de execuţie vacante, în conformitate cu prevederile H.G. nr.611/2008, pentru aprobarea normelor privind organizarea şi dezvoltarea carierei funcţionarilor publici, cu modificările şi completările ulterioare şi a Legii nr.188/1999 – privind Statutul funcţionarilor publici – republicată (r2), cu modificările şi completările ulterioare, astfel:

● inspector clasa I, grad profesional principal
Concursul se va organiza la sediul instituţiei din str. Avram Iancu nr 170, com. Floreşti, jud Cluj, conform calendarului următor :
- 07 noiembrie 2013 : termenul limită pentru depunerea dosarelor,
- 12 noiembrie 2013,ora 13.00 : verificarea dosarelor, rezultatele se afiseaza la afisierul institutiei
- 18 noiembrie 2013, ora 10, 00 : proba scrisă,
- 20 noiembrie 2013 ora 10,00 : interviul.
Condiţii de participare:
1 generale: – conform prevederilor art. 54 din Legea 188/1999, republicată (r2), cu modificările şi completările ulterioare;
2 specifice:
– studii superioare de lungă durată absolvite cu diploma de licenţă, domeniul ştiinţe economice;
– cunoştinţe operare P.C. – nivel mediu.
– condiţii de vechime – minim 5 ani în specialitatea studiilor necesare exercitarii functiei publice conf. art. 57 alin. 5 lit.b din Legea 188/1999.
Dosarele de înscriere la concurs trebuie să conţină, în mod obligatoriu, documentele prevazute de art.49, alin. (1) din H.G. nr.611/2008, pentru aprobarea normelor privind organizarea şi dezvoltarea carierei funcţionarilor publici, cu modificările şi completările ulterioare.
Bibliografie:
1. Constituţia României, republicată în anul 2003;
2. Legea nr. 188/1999 privind statutul funcţionarilor publici republicată în anul 2007, cu modificările şi completările ulterioare;
3. Legea 7/2004 privind codul de conduită al funcţionarilor publici republicată;
4. Legea 571/2003 Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare;
5. Legea 215/2001 privind administratia publica locala , republicată.

cons local 2012

Consiliul Local Floresti se face de rusine. Vezi de ce!

Pe data de 6 iunie, in cadrul sedintei de C.L. Floresti, a fost aprobat “Proiect de Hotarare privind aprobarea documentatiei pentru PUZ-PUD construire imobil de locuinte si functiuni complementare cu regim de inaltime P+ 2E + etaj retras situate in localitatea Floresti, str. Cetatii, nr. 44, beneficiar Ciobanu Radu (foto).

La urmatoarea sedinta de C.L. Floresti, care a avut loc pe data de 18 iulie, s-au prezentat mai multi locuitori de pe strazile Florilor si Cetatii II, nemultumiti de Proiectul de Hotarare aprobat. Respectivii cetateni le-au transmis consilierilor ca vor ataca in instantele civile acest proiect de hotarare, prin care nu se respecta regimul de inaltime a imobilelor din respectiva zona a Florestiului.

Cetatenii s-au tinut de cuvant si au atacat in Contencios Administrativ respectivul Proiect de Hotarare, iar prefectul judetului Cluj, dl. Gheorghe Vuscan, si-a dat avizul negativ fata de HCL Floresti de aprobare a acestui PUZ-PUD, cu beneficiar Radu Cioban.

Trebuie reamintit ca acest PUZ-PUD a fost respins de trei ori in C.L. Floresti si de fiecare data Proiectul a fost formulat altfel: P +3 +etaj retras: P+2; iar apoi P+E+M.

radu cioban

Este greu de explicat, sau poate nu (!!!), cum de in sedinta din 6 iunie acest PUZ-PUD a fost aprobat in forma P +2E + etaj retras.

Constructia la acest imobil a inceput si primul etaj este aproape finalizat !!!

Cine este Radu Cioban?

Este interesant de stiut ca beneficiarul PUZ-PUD-ului este si SOLIST de MUZICA POPULARA, iar la “ZILELE FLORESTI 2013″ a sustinut un recital, in ultima zi a manifestarilor.

zilele floresti 2013

Este clar?!?

Codin SAMOILA

Ploaia a oprit marcarea trecerilor de pietoni

Lucrarile de retrasare a marcajelor rutiere pe cele mai impotante strazi din partea noua a localitatii Floresti au continuat si astazi.

SANYO DIGITAL CAMERADin nefericire, ploaia le-a stricat “drumarilor” planul de a incheia marcarea trecerilor de pietoni, astfel ca pe strazile Cetatii I, Cetatii II, Cetatii III si Eroilor acestea au fost trasate doar pe jumatate sau deloc.

C.S.