A fost stabilit Programul Final al Evenimentului “Zilele Florestiului 2014″

In perioada 5-7 septembrie, Primaria si Consiliul Local Floresti in parteneriat cu o societate comerciala organizeza zilele localitatii, 5-7 septembrie 2014, pe platoul Poligon Tauti – statia Poligon- autobuz CTP (RATUC) M21.

Pe parcursul celor trei zile, organizatorii le propun florestenilor sa asiste la concerte de muzica usoara, populara, clasica, spectacole de magie, demonstratii sportive de karate, demonstratii de majorete sau balet ori dans, zumba, iar copiilor le-au pregatit numeroase surprize printre care si un spetaol de teatru de papusi. Nu vor lipsi ansamblurile de jocuri maghiare si tiganesti, precum si o inedita premiere a zootehnistilor floresteni.

SANYO DIGITAL CAMERA

Maestrul de ceremonii al evenimentului este solista de muzica populara Adriana Irimies.

Pentru inchirierea de spatii comerciale puteti obtine mai multe informatii la numarul de telefon: 0724 205331.

Iata programul FINAL al celor trei zile de sarbatoare:

Vineri, 5 septembrie

Ansamblul “Cununa Someşană” Floreşti

Program folcloric susţinut de Centrul Judeţean pentru Promovarea Culturii Tradiţionale Cluj şi invitaţii săi: Anca Branea Neamţu, Claudiu Ciotleuş, Ana Strâmturean, Irina Someşan, Felix Gălan, Ioan Dordoi, Maria Marcu – acompaniaţi de Orchestra Profesionistă “Cununa Transilvană”, dirijor Ovidiu Barteş
Copiii de la Ansamblul “Junii Vlădesei” Huedin
Soţii Valeria si Traian Ilea
Emanuel Cârstea

SANYO DIGITAL CAMERA

Sâmbătă, 6 septembrie

Primire Oficialităţi
Ansamblul “Cununa Someşană” din Floreşti
Teatru de Păpuşi Minireactor – Cipi şi surprize
Livia Maria Hetea
Ioana Budae
Ansamblul Nepoţii Iancului din Mărişel
Andra Mariş şi Dana Purcel
Ansamblul de copii “Muguri de folclor” Cluj
Ansamblul folcloric “Dor Transilvan” al C.T.P. Cluj-Napoca
Iulia Bucur
Ansamblul “Izvoraşul” din Tureni
Nicoleta Hădărean
Danny D” – muzică uşoară
Zumba cu instructori din Floreşti şi Cluj
CONCERT ANDA ADAM
CONCERT VIZI & BAND – finalist Vocea României

Duminică, 7 septembrie

Teatru de păpuşi Minireactor:
Spectacol de Magie
Workshop creaţie păpuşi
Elevii de la Şcoala Gimnazială Gheorghe Şincai Floreşti: Grupul Folcloric Florile Floreştiului: Ioana Bucur, Cătălin Tomoş, Octavian Tanţău – chitară, voce
Grupul vocal Zâmbet de Copil
Echipa de majorete “Destiny”
Echipa de majorete “Steluţe”
Incubatorul de arte, afiliat la Societatea Internaţională de Studii Muzicale Cluj – Floreşti, recital de muzică clasică: Raluca Trif, Maria Pârvu, Alessia Borzu, Ioana Silveştean – prof. canto Marina Simionescu, Corepetitor: prof. Roxana Florea
Ansamblul de Jocuri Maghiare Pipacsom din Ciumbrud
Premierea Zootehniştilor din Floreşti
Clubul Sportiv hayashi Activ Floreşti – maestru instructor Adrian Gherman (karate, dans modern, balet)

imagine 33

Ansamblul de jocuri ţigăneşti Igranka – Floreşti
Alex Vaida
Gabriela Mărincuş
Lavinia Mariş
Adina Hada
Ansamblul “Măgura” Călaţele
Adriana Irimieş
Ansamblul “Cununa Someşană” Floreşti
CONCERT ŞTEFAN STAN – CÂŞTIGĂTOR VOCEA ROMÂNIEI
FOCURI DE ARTIFICII

One thought on “A fost stabilit Programul Final al Evenimentului “Zilele Florestiului 2014″

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>